Horoskop - Skorpion

Czas sprzyja załatwianiu ważnych spraw finansowych, urzędowych lub prawnej natury. Możesz liczyć na czyjąś bezinteresowną pomoc. Dzięki radom kogoś lepiej od Ciebie zorientowanego podejmiesz dobrą decyzję - np.

Aktualności

Mieszkanie na sprzedaż Kielce Na Stoku - 220 000 zł (kielce.domiporta.pl)
Mieszkanie na sprzedaż Warszawa Mokotów - 645 000 zł (warszawa.domiporta.pl)

Automatyka do bram

1 lis 2011 Krzysztof Kilec, Brak komentarzy »

Obecnie społeczeństwo dąży do upraszczania i zwiększania komfortu życia. Coraz bardziej modne stają się automatycznie otwierane bramy. Dodatkowym czynnikiem, który powoduje, że takie rozwiązania są coraz bardziej popularne, jest stale spadająca cena automatycznych bram. Podstawowym zadaniem, jakie powinna spełniać automatyka do bram jest wygoda.


Bramy automatyczne dają wygodę, która…

Bramy automatyczne dają wygodę, która polega na tym, że brama może być otworzona bez wychodzenia z domu czy samochodu. Systemy automatyki do bram przesuwnych i skrzydłowych jest na tyle rozwinięta, że z powodzeniem może być zastosowana właściwie w większości rodzajów bram. Oprócz zastosowania automatyki w bramach wjazdowych, popularne staje się automatyczne otwieranie bram garażu, i to zarówno uchylnych jak i rolowanych.

Dostępną w Polsce automatykę można podzielić na: automatyka do bram garażowych, automatyka do bram przesuwnych i automatyka do bram skrzydłowych. Podstawowe elementy instalacji automatyki bram to silnik, przekładnia ślimakowa oraz moduł sterujący. Automatyka oparta jest najczęściej na silnikach podłączanych do sieci energetycznej 230V, lecz zdarza się wykorzystanie również silników na prąd stały.

Automatyka wykorzystuje przekładnie slimakowe należące do grupy urządzeń samoblokujących, co oznacza, że bez odblokowania silnika, nie da się ręcznie przesunąć bramy. Niktóre zespoły ślimaków pracują w kąpieli olejowej, co przedłuża żywotność, jednak wiąże sięz dodatkowymi kosztami, takimi jak uzupełnianie i wymiana oleju czy uszczelek.

Dołącz do dyskusji “Automatyka do bram”